Segatud kummi tootmisprotsess

- 2021-04-22-

1, reguleerige teljevahet: kummi segamise esimene samm on kummi segamismasina teljevahe kohandamine suurte vahedega. Kuna äsja pandud tahke kummist tooraine on tohutu ja paksus on suhteliselt kõrge, lisatakse silikageelimaterjali hajumise tagamiseks rulli teljevahe rohkem kui 10 mm. Teljevahe väheneb järk-järgult, kui kummimaterjal saavutab kindla temperatuuri ja materjal hajub varases segamises. Pärast rulli teljevahega reguleerimist on materjal ja vulkaniseeriv aine ning värviliim täielikult integreeritud

2. Materjali treimine: materjali rafineerimisprotsess on oluline protsess, materjalide ühtlase segamise lõpuleviimiseks tuleb materjali segamise korduvalt 20–30 minutit töödelda, et tagada silikageeli toodete tootmise ja töötlemise järelmeetmed pole voolumärke ja kvaliteediprobleeme, millest olulisem on ikkagi tööprotsessi juhtimisprobleem segamismasina laiuse piiramise tagajärjel. Hea materjalirulli tootmiseks on vaja kindlaid käsi ja õrna tehnikat.

3, lisage värviliim ja vulkaniseeriv aine: materjali segamise ajal ühtlaselt vulkaniseeriva aine ja värviliimi ühendamiseks vastavalt lisatava materjali massi osakaalule või materjal võib värvi välja jätta ja sulfiidi nähtus ei ole küps, kaks saab korraga lisada, kuid ühendamisel peab vulkaniseeriv aine kontrollima oma kerimist, ei saa unustada kummi keskel, vastasel juhul on staatiline või isegi leegi nähtus, lisaks on palju kliente lisab mõned kvantpunktid või muud ained silikageeliga toodetesse, seal on erinevad pulbrid, vesi ja pasta.

4, rullida: Rull on silikoonist toodete tootja on üks peamisi samme, tooted kummist rullist umbes järgneva kummi lõiketiheduse ja kaalu osakaal toodete tootmisel, rullide alla lõigatud eraldi terade vastuvõtmine on katki lõpeb ja kummi kaal ei ole kerge, nii et mähise protsessis peab pärast kogumist olema ühekordne, kui operaatori käsi ebapiisavate materjalide mähises kompenseerib või langeb, peaks see algama otsast peale, ja valtsitud lint oleks kasutamiskõlbmatu.